Wyszukiwarka treści
Lokal 350 m2

Festiwal Malarstwa Współczesnego

24 FESTIWAL POLSKIEGO MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO - SZCZECIN 2012

Festiwal jest objęty honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego. Organizuje go Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg
Szczeciński, a współorganizatorem jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Festiwal Malarstwa Współczesnego
24 Festiwal realizowany jest w roku jubileuszu 50-lecia swego istnienia.
Celem Festiwalu jest prezentacja aktualnych poszukiwań i osiągnięć w dziedzinie
twórczości malarskiej z lat 2010 - 2012. Otwarta formuła umożliwia uwzględnienie
różnorodnych tendencji w obszarze polskiego malarstwa współczesnego.

Spółka Pazim jest sponsorem Festiwalu.


9 października na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie podczas
Inauguracji Festiwalu zostały wręczone nagrody.


GRAND PRIX 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego,
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Festiwalu
otrzymała szczecinianka Pani Katarzyna Szeszycka.


Katarzyna Szeszycka - uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku
prof. Anny Tyczyńskiej i Malarstwa prof. Andrzeja Leśnika na Akademii Sztuk
Pięknych w Poznaniu w 2008 roku. Zajmuje się malarstwem, wideo oraz
akcjami w przestrzeni miejskiej. Aktualnie tworzy wraz z Konradem Krakowskim
grupę KRUSZE, w ramach której powstają realizacje multimedialne. Związana
z Akademią Sztuki w Szczecinie oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Jest laureatką
Nagrody Marszałka Województwa oraz Nagrody dla Młodych wydawnictwa ARTLUK
na 23 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego 2010. Stypendystka
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (2009). Jej prace znajdują się
w kolekcjach polskich i zagranicznych, można je też oglądać na wystawach
indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Na co dzień współpracuje
z berlińską COLLECTIVA Galery, poznańską The Blue door ART. GALLERY
i warszawską RAL 9010.

Grand Prix Festiwalu
Natomiast wyróżnienie i nagroda ufundowana przez Pazim trafiły do Pani Katarzyny Plewy.


Katarzyna Plewa - urodzona w 1984 roku w Nowym Targu. Ukończyła Państwowe Liceum
Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. W latach 2005-2010 studiowała na Wydziale
Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskała dyplom w pracowni prof. Stanisława
Rodzińskiego w 2010 roku. Brała udział m.in. w wystawie malarstwa „Najlepsze Dyplomy 2010”
Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Pałac Sztuki, Kraków, w „Międzynarodowej Wystawie
Sztuki Nord Art11”, Carlshütte, Büdelsdorf/Rendsburg, Niemcy oraz „Świeża krew” przegląd
młodej sztuki, Sonato, Galeria Sztuki Współczesnej, Wrocław.

Festiwal Malarstwa Szczecin
więcej informacji: www.zpap.szczecin.pl
 

Aktualności

20.07.2015 Wspieramy Dąbskie Wieczory Filmowe 2015


(fot. Gustaw Dudka)

Dąbskie Wieczory Filmowe odbędą się w dniach 22-26 lipca na
plaży miejskiej nad jeziorem Dąbie.

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe
w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania
od codzienności.

W ciągu kilku lat istnienia Dąbskie Wieczory Filmowe uzyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina i na stałe wpisały się w jego letnią ofertę adresowaną do mieszkańców i turystów.

W tegorocznej 9. edycji imprezy udział wezmą ciekawi goście polskiej kinematografii. Na dąbskiej plaży oraz w klubie Delta pojawią się m.in.: Jan Jakub Kolski, Wojciech Mecwaldowski, Bartłomiej Topa, Tomasz Ziętek.

Organizatorem Dąbskich Wieczorów Filmowych
jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

Spółka Pazim co roku wspiera DWF.


szczegóły na: www.wieczoryfilmowe.pl
oraz na profilu facebook


16.07.2015 Puchar Davisa - zapraszamy na mecz Polska : UkrainaW weekend 17 - 19 lipca w hali Azoty Arena rozegrany zostanie mecz tenisowych reprezentacji Polski i Ukrainy. Zespoły zagrają o wysoką stawkę - udział w barażach do grupy światowej Pucharu Davisa. Będzie to już druga runda grupy I strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. Pazim jest oficjalnym dostawcą na czas rozgrywek.

Puchar Davisa to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Oryginalnie zawody wymyślone zostały przez zawodników drużyny tenisowej uniwersytetu w Harvardzie, którzy chcieli rzucić wyzwanie studentom brytyjskim. Z czasem pomysł zaczął się rozrastać a sama idea zaczęła zyskiwać na popularności wśród różnych związków tenisowych.
Pierwsze zawody pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Wielką Brytanią zostały rozegrane 10 sierpnia 1900 w Brookline. Drużyna amerykańska, której jednym z zawodników był Dwight Davis (jeden z pomysłodawców - on też dopracował zasady turnieju), rozgromiła Brytyjczyków, wygrywając trzy pierwsze mecze.

Nazwa Puchar Davisa została nadana dopiero w roku 1945, po śmierci pomysłodawcy zawodów.
W setnej edycji Pucharu Davisa w turnieju wzięło udział 129 państw.

Reprezentacja Ukrainy, która przybyła do Szczecina, jest bardzo silnym zespołem, który z pewnością przysporzy naszej kadrze sporo kłopotów. Drużynę Ukraińskią reprezentują: Ołeksandr Dołgopołow, Serhij Stachowski, Denis Mołczanow oraz Władysław Manafow. Kapitanem reprezentacji jest Michaił Filima.

Największą gwiazdą w składzie Polaków będzie z pewnością Jerzy Janowicz, oprócz którego zobaczymy na korcie także Marcina Matkowskiego, Łukasza Kubota, Kamila Majchrzaka oraz Michała Przysiężnego. Kapitanem naszej drużyny jest Radosław Szymanik.

Polacy oprócz dobrego składu mają po swojej stronie jeszcze silne wsparcie kibiców, a dodatkowym plusem jest to że dobrze znają korty na hali Azoty Arena.

"- Kibice w Szczecinie zawsze chętnie przychodzą na tenis i lubią ten sport. Liczymy na gorący doping i atmosferę - mówi Matkowski." (cytat za gs24.pl)

Zachęcamy wszystkich do wybrania się w weekend do hali Azoty Arena oraz do gorącego dopingu Polskiej reprezentacji. A za naszych zawodników trzymamy kciuki i życzymy im zwycięstw. Przede wszystkim jednak liczymy na wspaniałe, sportowe widowisko.

Informacje o rozgrywkach i biletach: http://daviscup.pzt.pl/1_9/informacje.aspx 

22.06.2015 Pazim przedłuża umowę z Pogonią Baltica

W dniu 22 czerwca zostało podpisane przedłużenie umowy sponsoringowej z Pogonią Baltica przez Pazim sp. z o. o. Dzięki temu klub może spokojnie przygotowywać się na nadchodzący sezon i wyzwania z nim związane.

Umowa sponsoringowa została podpisana na następny sezon z klauzulą dalszej woli i chęci współpracy do roku 2018 co daje klubowi poczucie stabilności finansowej w dłuższym okresie czasu. Piłkarki ręczne mają również zagwarantowaną odnowę biologiczną w ośrodku Baltica Wellness & Spa.

Sezon 2014/15 Pogoń Baltica może zdecydowanie zaliczyć do udanych. Praktycznie każde rozgrywki, w których klub brał udział, kończył na podium, zajmując trzecie miejsce w Pucharze Polski, trzecie miejsce w Superlidze, oraz drugie miejsce w pucharze
Challenge Cup
.

Zespołowi gratulujemy udanego sezonu oraz życzymy samych sukcesów oraz wysokiej frekwencji na meczach w sezonie 2015/16.

26.05.2015 IV Festyn Rodzinny

W niedzielę 07.06 w parku generała Władysława Andersa odbędzie się IV Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie "RAZEM" oraz parafię przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, przy wsparciu Pazim sp. z o. o.

W wydarzeniu tym może wziąć udział każdy, kto chce spędzić niedzielę miło, aktywnie, ale co najważniejsze - w rodzinnym gronie. Odpoczywając razem od pośpiechu dnia codziennego. W czasie festynu nie zabraknie licznych atrakcji dla całej rodziny, będą m.in.: konkursy, zabawy, koncerty oraz grill. Jednym z punktów imprezy będzie zabawa fantowa, która ma na celu zebranie funduszy na zorganizowanie wyjazdu letniego dla dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej "Promyczek" i Klubu Młodzieżowego "BAZA".

Gorąco zachęcamy wszystkich do tego, aby przyszli ze swoimi rodzinami na festyn i wesoło spędzili tą letnią niedzielę.
 

01.01.2014 Szczecińska Karta Turystyczna


ZWIEDZAJ WYGODNIE I TANIO!

Szczecińska Karta Turystyczna to dedykowana turystom zniżkowa karta (noclegi, gastronomia, wycieczki, rozrywka, wystawy, spektakle) i zarazem darmowy bilet komunikacji miejskiej. Jest przepustką do zwiedzania aktywnego i tańszego. Przyjezdnym proponowana jest lista punktów, stanowiąca zwartą ofertę najatrakcyjniejszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Szczecinie. Są dwa typy karty: dobowa za 15 zł i trzydniowa za 25 zł.

Punkty sprzedaży:

 • Centrum Informacji Turystycznej, ul. Jana z Kolna 7 (budynek Żeglugi Szczecińskiej), tel. (+48) 91 434 04 40, e-mail: cit@mosrir.szczecin.pl
 • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, ul. Korsarzy 34 (Zamek Książąt Pomorskich), tel. (+48) 91 489 16 30, e-mail: cikit@zamek.szczecin.pl
 • Informacja Turystyczna, ul. Kolumba 1 (Dworzec Główny PKP)

Informator do pobrania: http://www.szczecin.eu/sites/default/files/document.pdf

Karta to przede wszystkim:

 • darmowe przejazdy komunikacją miejską
 • 50% zniżki na wstęp do wszystkich oddziałów Muzeum Narodowego oraz Muzeum Techniki i Komunikacji
 • darmowy gadżet pamiątkowy ze Szczecina
 • darmowe wstępy do klubów i dyskotek
 • możliwość zakupu biletów ulgowych do Filharmonii Szczecińskiej, teatrów, galerii
 • możliwość zakupu biletów ulgowych do atrakcji turystycznych, m.in.: parku linowego, Eksperymentarium Eureka, wieże widokowe, rejsy statkami wycieczkowymi
 • rabaty w hotelach i restauracjach do 20%
 • rabaty na zwiedzanie Szczecina i przejazdy na lotnisko w Berlinie
 • bilety ulgowe i rabaty na wypożyczenie sprzętu wodnego i wycieczki kajakowe
 • bilety ulgowe do muzeum i na wystawy Zamku Książąt Pomorskich

Więcej informacji o Szczecińskiej Karcie Turystycznej na stronach:
www.szczecin.eu/karta_turystyczna
www.facebook.com/SzczecinskaKartaTurystyczna

 

Galeria

Galeria

© Pazim Sp. z o.o. 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pazim Sp. z o.o. Plac Rodła 8, 70-419 Szczecin, tel. 91 359 46 14, fax 91 359 46 16, e-mail: office@pazim.pl

Cookies | Projekt i realizacja: hendzel.net

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zobacz: jakie dane przechowuje www.pazim.pl w plikach cookie oraz jak je zablokować.

Zamknij okno z informacją