Wyszukiwarka treści
Lokal 350 m2

Festiwal Malarstwa Współczesnego

24 FESTIWAL POLSKIEGO MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO - SZCZECIN 2012

Festiwal jest objęty honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego. Organizuje go Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg
Szczeciński, a współorganizatorem jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Festiwal Malarstwa Współczesnego
24 Festiwal realizowany jest w roku jubileuszu 50-lecia swego istnienia.
Celem Festiwalu jest prezentacja aktualnych poszukiwań i osiągnięć w dziedzinie
twórczości malarskiej z lat 2010 - 2012. Otwarta formuła umożliwia uwzględnienie
różnorodnych tendencji w obszarze polskiego malarstwa współczesnego.

Spółka Pazim jest sponsorem Festiwalu.


9 października na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie podczas
Inauguracji Festiwalu zostały wręczone nagrody.


GRAND PRIX 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego,
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Festiwalu
otrzymała szczecinianka Pani Katarzyna Szeszycka.


Katarzyna Szeszycka - uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku
prof. Anny Tyczyńskiej i Malarstwa prof. Andrzeja Leśnika na Akademii Sztuk
Pięknych w Poznaniu w 2008 roku. Zajmuje się malarstwem, wideo oraz
akcjami w przestrzeni miejskiej. Aktualnie tworzy wraz z Konradem Krakowskim
grupę KRUSZE, w ramach której powstają realizacje multimedialne. Związana
z Akademią Sztuki w Szczecinie oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Jest laureatką
Nagrody Marszałka Województwa oraz Nagrody dla Młodych wydawnictwa ARTLUK
na 23 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego 2010. Stypendystka
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (2009). Jej prace znajdują się
w kolekcjach polskich i zagranicznych, można je też oglądać na wystawach
indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Na co dzień współpracuje
z berlińską COLLECTIVA Galery, poznańską The Blue door ART. GALLERY
i warszawską RAL 9010.

Grand Prix Festiwalu
Natomiast wyróżnienie i nagroda ufundowana przez Pazim trafiły do Pani Katarzyny Plewy.


Katarzyna Plewa - urodzona w 1984 roku w Nowym Targu. Ukończyła Państwowe Liceum
Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. W latach 2005-2010 studiowała na Wydziale
Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskała dyplom w pracowni prof. Stanisława
Rodzińskiego w 2010 roku. Brała udział m.in. w wystawie malarstwa „Najlepsze Dyplomy 2010”
Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Pałac Sztuki, Kraków, w „Międzynarodowej Wystawie
Sztuki Nord Art11”, Carlshütte, Büdelsdorf/Rendsburg, Niemcy oraz „Świeża krew” przegląd
młodej sztuki, Sonato, Galeria Sztuki Współczesnej, Wrocław.

Festiwal Malarstwa Szczecin
więcej informacji: www.zpap.szczecin.pl
 

Aktualności

14.06.2016 Pazim sponsorem konkursu Impresje Morskie 201617 czerwca 2016 odbędzie się wręczenie nagród dla laureatów konkursu marynistycznego "Impresje Morskie 2016" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 68 w Szczecinie. Część z nagród przekazana została przez Pazim.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i organizowany jest już od wielu lat przez Szkolne Koło Edukacji Morskiej przy Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie, prowadzone przez dwie pasjonatki – nauczycielki Marzenę Ostrowską i Jolantę Pińkowską. Początkowo konkurs miał charakter regionalny, międzyszkolny, jednak już od blisko czterech lat biorą w nim udział szkoły z całej polski.

Na tegoroczną edycję swoje prace zgłosiło łącznie 173 uczniów z 19 szkół w Szczecinie oraz 17 z Polski. Prace można było zgłaszać w dwóch kategoriach: poezja (84 nadesłanych prac) oraz fotografia (72 prace).

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie SP 68: www.sp68szczecin.szkolnastrona.pl

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do ponownego udziału w przyszłym konkursie!

18.11.2015 Podpisanie umowy między Pazim i Carlson Rezidor Hotel Group18 listopada 2015 podpisana została umowa franczyzowa dotycząca prowadzenia hotelu Radisson Blu między Carlson Rezidor Hotel Group reprezentowaną przez Valerie Sheurmans - Director Business Development, a Pazim Sp. z o.o. mającej reprezentację w osobie Krzysztofa Rodzocha - Prezesa Zarządu.


Sieć Carlson Rezidor Hotel Group jest jedną z największych oraz najbardziej dynamicznie rozwijających się sieci hotelowych na świecie. Do grupy należy ponad 1350 hoteli w 100 krajach świata. Warto dodać, że w Polsce działa sześć hoteli pod marką Radisson Blu oraz jeden hotel marki Park Inn by Radisson, a kolejne dwa w Świnoujściu oraz w Zakopanem otworzą się w przeciągu kolejnych 2 lat. Szczeciński hotel Radisson Blu rozpoczął działalność w 1992 roku i był pierwszym w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej hotelem tej sieci. Hotel jest częścią kompleksu Pazim, w którym znajduje się największe na Pomorzu Zachodnim centrum odnowy biologicznej i rehabilitacji Baltica Wellness & Spa, oraz kawiarnia Café 22 z panoramicznym widokiem na miasto.Umowa przewiduje 15-letni okres franczyzy i daje Spółce większą swobodę w decyzjach dotyczących hotelu Radisson Blu w Szczecinie, jednocześnie respektując wymogi sieciowe znanej na całym świecie korporacji. Szczeciński hotel Radisson Blu jest pierwszym w Polsce, który zawarł tego typu umowę z właścicielem marki ale z pewnością nie ostatni. Podczas konferencji prasowej zapowiedziano podobne rozwiązanie w świnoujskim „Radissonie”, którego otwarcie przewidziane jest na 2017 r. W konferencji prasowej udział wzięli przedstawiciele Pazim Sp. z, o.o., Carlson Rezidor Hotel Group, Radisson Blu Szczecin oraz Polskiej Żeglugi Morkiej. Nową dyrektor Generalną hotelu Radisson Blu w Szczecinie została Wioletta Szczepańska.

Na podstawie tej umowy hotel Radisson Blu w Szczecinie stanie się już od 1 stycznia 2016 roku pierwszym franczyzobiorcą marki Radisson Blu w Polsce. Hotel nadal będzie działał zgodnie z filozofią sieci, dbając o pełną satysfakcję i zadowolenie Gości.

04.11.2015 Pazim sponsorem StetiMUN2015

Pazim został sponsorem strategicznym konferencji StetiMUN 2015, która odbędzie się w dniach 19 - 21 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie.

Jest to jedna z konferencji dla młodzieży z cyklu Model United Nations, które odbywają się na całym świecie (największa z nich The Hague Model United Nations - przyciąga co roku ok. 4500 uczestników).

Głównym celem konferencji MUN jest to by uczniowie mogli wcielić się w rolę delegatów Organizacji Narodów Zjednoczonych z różnych państw z całego świata. Dzięki tej symulacji obrad ONZ uczestnicy będą mogli bardziej zaangażować się w problemy globalne oraz nauczyć się podstaw międzynarodowej polityki poprzez dyskusję, siłę argumentacji oraz obrony własnego stanowiska.

W tym roku głównym tematem konferencji będzie "Sprostać wyzwaniu - Zrównoważony rozwój dla wszystkich", a dyskusje prowadzone będą przez siedem komitetów:
  • bezpieczeństwa,
  • praw człowieka,
  • rada gospodarcza i społeczna,
  • Światowa Organizacja Zdrowia,
  • komitet ds. równouprawnienia kobiet,
  • Międzynarodowy Trybunał Karny,
  • komitet ds. zwalczania terroryzmu.

Szczecińska konferencja odbywa się już po raz szósty i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, gromadząc uczestników nie tylko z Polski, ale również tych z za granicy.


20.07.2015 Wspieramy Dąbskie Wieczory Filmowe 2015


(fot. Gustaw Dudka)

Dąbskie Wieczory Filmowe odbędą się w dniach 22-26 lipca na
plaży miejskiej nad jeziorem Dąbie.

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe
w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania
od codzienności.

W ciągu kilku lat istnienia Dąbskie Wieczory Filmowe uzyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina i na stałe wpisały się w jego letnią ofertę adresowaną do mieszkańców i turystów.

W tegorocznej 9. edycji imprezy udział wezmą ciekawi goście polskiej kinematografii. Na dąbskiej plaży oraz w klubie Delta pojawią się m.in.: Jan Jakub Kolski, Wojciech Mecwaldowski, Bartłomiej Topa, Tomasz Ziętek.

Organizatorem Dąbskich Wieczorów Filmowych
jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

Spółka Pazim co roku wspiera DWF.


szczegóły na: www.wieczoryfilmowe.pl
oraz na profilu facebook


16.07.2015 Puchar Davisa - zapraszamy na mecz Polska : UkrainaW weekend 17 - 19 lipca w hali Azoty Arena rozegrany zostanie mecz tenisowych reprezentacji Polski i Ukrainy. Zespoły zagrają o wysoką stawkę - udział w barażach do grupy światowej Pucharu Davisa. Będzie to już druga runda grupy I strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. Pazim jest oficjalnym dostawcą na czas rozgrywek.

Puchar Davisa to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Oryginalnie zawody wymyślone zostały przez zawodników drużyny tenisowej uniwersytetu w Harvardzie, którzy chcieli rzucić wyzwanie studentom brytyjskim. Z czasem pomysł zaczął się rozrastać a sama idea zaczęła zyskiwać na popularności wśród różnych związków tenisowych.
Pierwsze zawody pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Wielką Brytanią zostały rozegrane 10 sierpnia 1900 w Brookline. Drużyna amerykańska, której jednym z zawodników był Dwight Davis (jeden z pomysłodawców - on też dopracował zasady turnieju), rozgromiła Brytyjczyków, wygrywając trzy pierwsze mecze.

Nazwa Puchar Davisa została nadana dopiero w roku 1945, po śmierci pomysłodawcy zawodów.
W setnej edycji Pucharu Davisa w turnieju wzięło udział 129 państw.

Reprezentacja Ukrainy, która przybyła do Szczecina, jest bardzo silnym zespołem, który z pewnością przysporzy naszej kadrze sporo kłopotów. Drużynę Ukraińskią reprezentują: Ołeksandr Dołgopołow, Serhij Stachowski, Denis Mołczanow oraz Władysław Manafow. Kapitanem reprezentacji jest Michaił Filima.

Największą gwiazdą w składzie Polaków będzie z pewnością Jerzy Janowicz, oprócz którego zobaczymy na korcie także Marcina Matkowskiego, Łukasza Kubota, Kamila Majchrzaka oraz Michała Przysiężnego. Kapitanem naszej drużyny jest Radosław Szymanik.

Polacy oprócz dobrego składu mają po swojej stronie jeszcze silne wsparcie kibiców, a dodatkowym plusem jest to że dobrze znają korty na hali Azoty Arena.

"- Kibice w Szczecinie zawsze chętnie przychodzą na tenis i lubią ten sport. Liczymy na gorący doping i atmosferę - mówi Matkowski." (cytat za gs24.pl)

Zachęcamy wszystkich do wybrania się w weekend do hali Azoty Arena oraz do gorącego dopingu Polskiej reprezentacji. A za naszych zawodników trzymamy kciuki i życzymy im zwycięstw. Przede wszystkim jednak liczymy na wspaniałe, sportowe widowisko.

Informacje o rozgrywkach i biletach: http://daviscup.pzt.pl/1_9/informacje.aspx 

Galeria

Galeria

© Pazim Sp. z o.o. 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pazim Sp. z o.o. Plac Rodła 8, 70-419 Szczecin, tel. 91 359 46 14, fax 91 359 46 16, e-mail: office@pazim.pl

Cookies | Projekt i realizacja: hendzel.net

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zobacz: jakie dane przechowuje www.pazim.pl w plikach cookie oraz jak je zablokować.

Zamknij okno z informacją